بازاریابی با تولید محتوا

در روزگار حاضر کمتر کسی را می‌توان یافت که با سایت‌های اینترنتی و صفحات فضای مجازی آشنا نشده باشد. نخستین چیزی که در هر یک از آن‌ها می‌بینیم، محتواست. تولید محتوا می‌تواند شامل تولید محتوای تصویری ، ویدئوها، متن‌ها و مقالاتی باشد که بسیاری از آن ها ماهیت تبلیغاتی به شکل مستقیم یا غیرمستقیم دارند.
شاید نخستین تصوری که از محتوا داریم، تنها مقالات موجود در سایت‌ها باشد؛ اما باید توجه کرد که در فضای کنونی، محتوا شامل پست‌های موجود در پیام رسان‌ها، عکس نوشته، پاد کست ها و ویدئوهای آموزشی، جدول‌ها و نمودارها، اینفوگرافیک ها و هر ابزار دیگری که می‌تواند پیامی را انتقال دهد، می‌شود. محتوای هدفمند می‌تواند به ویژه در کسب و کارهای آنلاین بهترین وسیله برای برقراری و حفظ ارتباط با مشتری باشد.

تولید محتوای هدفمند در کسب و کارها دارای اهمیت بالایی است. نمی‌توان تأثیر محتوای هدفمند را در رونق و گسترش کسب و کارها انکار نمود. در کسب و کارهای امروزی که روزبه‌روز بیشتر و سریع‌تر به سمت اینترنتی شدن پیش می‌رود، نیاز به تولید محتوای هدفمند برای معرفی محصولات و خدمات، بیش از پیش احساس می‌شود. شما برای گسترش و معرفی هر چه بیشتر کسب و کار خود به مشتریان و مخاطبان، نیازمند انتشار مطالب هستید. هرچه محتوای ارزشمندتری داشته باشید، در فضای گسترده‌تری معرفی خواهید شد.

مراحل تولید محتوا توسط تیم رهناک

بررسی اولیه بیزینس توسط تیم
تهیه کلمات کلیدی بیزینس توسط کارشناس سئو
تولید محتوای اولیه ، سپس بازنگری توسط کارشناس دیجیتال مارکتینگ و سئو
ارائه به کارفرما و دو بار امکان ویرایش متن یا تصویر

تولید محتوای تصویری و اهمیت آن

محتوای تصویری از قدرت بالایی در جذب مخاطب برخوردار است؛ مطلب شما را به صورت داستان بیان کرده و در خواننده ایجاد کشش می‌کند. امروزه بسیاری کسب‌ و‌کارها به اهمیت این نوع محتوا به خصوص در بازاریابی دیجیتال پی‌برده و از آن استفاده می‌کنند.
همچنین اهمیت این موضوع در سئو در سال ۲۰۱۹ دو چندان شده. استراتژی سئو در سال ۲۰۱۹ به سمت تولید محتوای تصویری رفته، پس رسانه هایی که محتوای تصویری جذاب تری داشته باشند، شانس بیشتری در نتایج جستجوی گوگل خواهند داشت.