ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی)، خوب یا اتلاف وقت؟

من که خودم هم ایمیل‌هامو حتی ماهی یک‌بار چک نمی‌کنم! کی الان ایمیل چک می‌کنه؟ چه برسه به اینکه با ایمیل بشه فروش داشت! ما با فروش حضوری سخت می‌فروشیم چه برسه به ایمیل مارکتینگ یا همون بازاریابی ایمیلی!

همه‌ی این حرف‌ها برامون خیلی آشناست! این‌ها جملاتی هستن که موقع فکر به ایمیل مارکتینگ ممکنه به ذهن کسی که تجربه‌ای ازش نداره برسه! اما سبک زندگی ما و اطرافیانمون رو نمی‌شه به میلیون‌ها کاربری که در فضای اینترنت هستن و الگوهای رفتاری متفاوتی دارن تعمیم داد. پس برای اینکه ببینیم ایمیل مارکتینگ به دردمون می‌خوره یا نه باید سراغ آمار و ارقام معتبر بریم.

 

 

این آمار با ذکر منبع که یک میانگین از بیزینس‌ها در سراسر دنیا و مربوط به سال ۲۰۱۸ هست، نشون دهنده‌ی اینه که کاربرا نه تنها ایمیل‌شون رو چک می‌کنن بلکه با ایمیل مارکتینگ هم می‌شه فروش رو بالا برد!!!

اما باید در مورد رفتارهای مخاطبینمون در فضای آفلاین و آنلاین به خوبی آگاهی داشته باشیم.

به عنوان مثال استارت‌آپ‌هایی که کار انتقال اجناس بین شهری رو انجام می‌دن، تامین‌کنندگان اون‌ها غالباً راننده‌های کامیون و یا ماشین‌های سنگین دیگه‌ای هستن، که یا ایمیل ندارن یا ایمیل‌هاشون رو چک نمی‌کنن، پس برای جذب تامین‌کنندگان به این استارت‌آپ، ایمیل مارکتینگ گزینه‌ی خوبی نیست!

بهتره قبل از اینکه بدونیم چی رو برای چی می‌خوایم یک جستجو بکنیم یا با شرکت‌هایی که توی این زمینه‌ها کارکشته هستن یک گپ و گفتی داشته باشیم. 

برای مطالعه‌ی استراتژی‌های ایمیل مارکتینگ به لینک زیر مراجعه کنین:

https://mediaad.org/email-marketing-guide/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *